78. rocznica śmierci Patrona Szkoły

Mając za patrona Rotmistrza Witolda Pileckiego nie sposób pominąć datę tak tragiczną, jak dzisiejsza. Dokładnie 78 lat temu, o godz. 21:30, w ciężkim komunistycznym więzieniu przy Rakowieckiej 37 w Warszawie (obecnie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL), po roku niewyobrażalnych tortur i fasadowym „procesie” został haniebnie stracony jeden z największych polskich bohaterów Doczesnych szczątków do dziś nie odnaleziono.
Dlatego też dziś, pamiętając o tych tragicznych wydarzeniach, zebraliśmy się wszyscy na Auli by przypomnieć mroczne lata 40-ste, kiedy to Witold Pilecki zasłynął nadludzką wręcz postawą 🇵🇱 Oprócz przeczytania wspólnie fragmentów Raportów z Auschwitz przedstawiliśmy też całej szkole historię naszych zmagań w ramach tegorocznego VI Turnieju Szkół im. Rotmistrza pod patronatem Andrzeja Pileckiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, za organizację których raz jeszcze dziękujemy Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej 🥰 Nasza finałowa drużyna zaprezentowała szkole i przekazała na ręce Pani Dyrektor Złotą Odznakę Rotmistrza 2026! 🎖️
-->