Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce

Uczniowie klasy 1 TOT i 1 TŻ również ukończyli szkolenie ze strzelectwa w ramach przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa.
Podczas zajęć młodzież zdobywała praktyczne umiejętności związane z bezpiecznym posługiwaniem się bronią, zasadami bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnością podczas ćwiczeń strzeleckich.
Dodatkowo uczniowie poznali zasady zakładania stazy, wykorzystywanej do tamowania masywnych krwotoków w sytuacjach ratunkowych.
Uczestnicy mieli także możliwość zobaczenia pełnego wyposażenia żołnierza — od umundurowania i wyposażenia osobistego, po specjalistyczny sprzęt wojskowy. Zaprezentowano m.in. plecak taktyczny, kamizelkę, hełm, noktowizję, magazynki, granaty szkoleniowe, racje żywnościowe, środki łączności oraz apteczkę medyczną.
To były bardzo wartościowe i ciekawe zajęcia, które pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę praktyczną z zakresu bezpieczeństwa i obronności.
-->