E-Twinning

W naszej szkole w roku 2022/23 pod nadzorem p. Marty Chmielowskiej odbył się projekt E-Twinning pt. „Awareness of Intercultural Diversity.” Uczniowie z klasy I TI oraz I TMT spotykali się online z młodzieżą z Holandii oraz Turcji.

  To były bardzo inspirujące cztery spotkania, podczas których uczestnicy poznawali siebie, opowiadali o swojej kulturze i świętach, opisywali regiony, w których mieszkają, a także uczyli się nawzajem swoich języków.  Na dodatek robili to wszystko w języku angielskim.  Zapraszamy do obejrzenia efektów współpracy w programie, czyli: lokalnego przewodnika po regionach zamieszkałych przez uczestników projektu, kalendarza świąt obchodzonych w krajach uczestników oraz słownika Angielsko-Polsko-Holendersko-Tureckiego.

W roku szkolnym 2020/21  nasz nauczyciel –  p. Izabela Łysek wraz z klasą I TŻ współpracowała z rówieśnikami ze szkół z Chorwacji, Turcji i Węgier. Wszystko po to, aby uczyć się języka w innej formie niż lekcyjna. Za nami już wymiana nagrań, w których przedstawiamy się i opowiadamy o sportowych upodobaniach. Wykonaliśmy również logo projektu, które ma szanse wygrać w konkursie. Obok prezentujemy loga ze wszystkich krajów.
Przed nami spotkanie on-line, na którym zaprezentujemy pewne aspekty trybu życia codziennego polskiej młodzieży, nasze sporty narodowe i wybitnych sportowców. Dodatkowo przygotowanie workoutu dla pozostałych grup, gry online ze słownictwa dot. sportu oraz ulotki międzynarodowej na temat zdrowego stylu życia młodego człowieka.

W roku szkolnym 2018/19 dzięki projektowi zawartemu poprzez platformę eTwinning uczniowie klas III technikum obsługi turystycznej oraz technikum żywienia korespondowali z rówieśnikami z Francji. Zdziwienie było wielkie gdy 26.10.2018r. dostali listy i pocztówki zza granicy.

Zgodnie stwierdzili, że w czasach pisma drukowanego miło dostać pachnący atramentem list. Z chęcią podjęli się realizowania projektu i zabrali za pisanie odpowiedzi. Jest to wspaniały sposób praktyki języka angielskiego w codziennym życiu, możliwość zawarcia nowych znajomości i powiększenia zasobów wiedzy o innych krajach.

Klasa I TŻ stała się sławna!!! O naszej kapsule czasu napisali na dwóch portalach oświęcimskich- faktyoświęcim.pl i oświęcimskie.pl. Podajemy link do jednego artykułu bo jest się czym chwalić 😉

Link do artykułu

Facebook